Materiály a Eco levely

Hedvábí

Přírodní hedvábí, tedy vlákna z kukel bource morušového, se vyznačuje vysokým leskem a výjimečně příjemným pocitem na těle.

Len

Jeden z lidstvem nejdéle používaných přírodních materiálů. Příjemně chladí a skvěle absorbuje, oceníte ho tedy obzvláště během horkých letních dní.

Organická bavlna

Organická bavlna se od té konvenční liší především způsobem pěstování. Pro svoje tolik oblíbené a univerzální vlastnosti nepotřebuje pesticidy ani hnojiva.

Recyklované materiály

Recyklovaný polyester se svými vlastnostmi neliší od běžného polyesteru, kterému dává druhý život. Je pružný, nemačká se a rychle schne.

Tencel

Tencel (či také lyocell) není nic jiného než zjemněná celulózová vlákna, nejčastěji z buku či dubu. Je odolný proti prodření, nemačká se a ocení ho i alergici.

Vlna

Ovčí vlna neboli vlákno získané ze srsti ovce domácí je tradičním materiálem, který umí zahřát jako žádný jiný. Nepohlcuje pachy a vhod přijde i alergikům, avšak vyžaduje obzvlášť šetrné praní, jelikož je náchylná ke sražení.

Fairtrade

Při nákupu produktů označených jako Fair Trade máte jistotu, že malí výrobci a pěstitelé nebyli vykořisťováni, ale za svou práci dostali spravedlivě zaplaceno

GOTS

GOTS je nejuznávanější mezinárodní biotextilní certifikace. Garantuje splnění přísných etických i ekologických požadavků od semínka bavlny až po konečnou distribuci.

Vegan

Označení vegan garantuje nejen to, že oblečení neobsahuje žádné zvířecí produkty, přísady a deriváty, ale také, že není testováno na zvířatech.

Vyrobeno v ČR

Znáte rčení o zlatých českých ručičkách? U výrobků označených mapou ČR si můžete být jistí, že za vámi necestovaly přes půlku planety.

Vyrobeno v EU

Výrobek vznikl v jedné z osmadvaceti zemí Evropské Unie a splňuje veškeré normy EU. Zároveň si můžete být jisti, že k vám výrobek neputoval přes půlku planety.